ÇASGEM “İşgücü Piyasasında Eğitim İhtiyaçlarının Belirlenmesi Araştırma Projesi” ile Yol Almaya Devam Ediyor

İmalat sektöründen temsilcilerle işletmelerin eğitim ihtiyaç analizi yöntemlerini tartıştık

 

ÇASGEM tarafından yürütülen “İşgücü Piyasasında Eğitim İhtiyaçlarının Belirlenmesi Araştırma Projesi” odak grup toplantılarından ikincisi 22 Eylül’de Prof. Dr. Özlem ÇAKIR moderatörlüğünde gerçekleştirildi.

Toplantıya projenin saha uygulamasının gerçekleştirileceği ilk sektör olan imalat sektöründen öncü firmaların İnsan Kaynakları Departmanlarından çok sayıda yetkili katıldı.

Proje hakkında Prof. Dr. Özlem ÇAKIR tarafından genel bilgilendirme yapılmasının ardından katılımcılara sorular yöneltildi.

Ana metal sanayi, kauçuk ve plastik ürünleri, tütün ürünleri, makine ve ekipman, elektrikli teçhizat ve motorlu kara taşıtı ve römork imalatı gibi alt sektörlerin temsil edildiği toplantıda işletmelerin eğitim ihtiyaç analizi yöntemleri, veri toplama çalışmaları ve izleme değerlendirme süreçleri hakkında fikir alış verişinde bulunuldu.

Projenin saha uygulama çalışmalarına destek sağlanması konusunda katılımcı firmaların desteği alındı.

Projenin nihai amacı; işgücü piyasasındaki eğitim taleplerine daha etkin cevap verilmesi ve işletmeler tarafından yapılacak olan eğitim yatırımlarının ön çalışmasının yapılmasıdır.

Bu amaç doğrultusunda ÇASGEM çalışma hayatının ihtiyaç duyduğu eğitimleri belirleyip eğitim programlarında revizyon sağlayarak önemli adımlar atmaya devam edecektir.