ÇASGEM, uzaktan eğitimlerine devam ediyor.

ÇASGEM,  uzaktan eğitimlerine devam ediyor.

 

ABS Alçı San. A.Ş personeline çevrimiçi patlayıcı eğitimi verildi

 

Uzaktan eğitim tecrübe ve alt yapısına sahip olan ÇASGEM,  yüz yüze eğitimlerin yanında uzaktan eğitim yoluyla da eğitim faaliyetlerini sürdürüyor.

Bu kapsamda, ÇASGEM Eğitim Uzmanı Begüm Doğan, ABS Alçı San. A.Ş personeline yönelik ‘Patlamadan Korunma Eğitimi’ verdi.

 19-24 Ağustos tarihlerinde başarıyla gerçekleştirilen uzaktan eğitim programına ABS Alçı San. A.Ş’nin Mersin, Ankara, Erzurum, Sivas ve Bilecik fabrikalarından çok sayıda personel katıldı.

İş yerlerinde oluşması muhtemel patlayıcı ortamların önlenmesine yönelik bilgilerin verildiği eğitimde ilgili mevzuat, yangın ve patlama mekanizmaları, kimyasal ve fiziksel patlamalar, yaşanmış kazalardan edinilen tecrübeler gibi başlıklar ele alındı. Patlamadan Korunma Dokümanı hazırlanırken Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan denetimlerde sık karşılaşılan eksiklikler paylaşılarak, konu hakkında örnekler verildi.

Çevrimiçi eğitim veren ÇASGEM Eğitim Uzmanı Begüm Doğan, konuyla ilgili hazırlanan dokümanlara uyulmasının önemi üzerinde durarak şunları söyledi:

“Patlamadan korunma dokümanı, işyerlerinde oluşabilecek patlayıcı ortamların tehlikelerinden çalışanların sağlık ve güvenliğini korumak amacıyla hazırlanır.  Bu doküman eğitim almış veya ehil kişilerce hazırlanır. Bununla birlikte bu dokümanda yer alan bilgilerin sahaya tatbik edilmesi gerekir.”

ÇASGEM tarafından gerçekleştirilen çevrimiçi uzaktan eğitim programına katılan katılımcılara katılım belgesi takdim edilecek.