KKTC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Üst Düzey Yöneticilerine Katılım Belgeleri Verildi

ÇASGEM tarafından yürütülen ETAP projesi kapsamında KKTC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı üst düzey yöneticilerine yönelik 4-5 Aralık 2019 tarihlerinde düzenlenen “Türkiye’de İstihdam ve Teşvik Politikaları Semineri” faaliyetleri ÇASGEM’deki açılış toplantısı ile başladı. ÇASGEM’in eğitim, araştırma ve yayın faaliyetleri eğitim uzmanımız Onur Erdoğan tarafından tanıtıldı.

Seminer programı KKTC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Erçin Tekakpınar, Bakanlık Müdürü Efsun Kâşif Salel, İhtiyat Sandığı Müdürü Erman Yaylalı ve Hukukçu Öznur Emekçi’nin katılımıyla oluşan gruba yönelik programlar ÇASGEM ve KOSGEB’de gerçekleştirildi. Açılış toplantısında konuşan Merkez Başkanı Abdurrahim Şenocak ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Oğuz Tuncay, Bakanlığımız ve KKTC’li paydaşları ile gelişen işbirliği ve tecrübe paylaşımı platformunun önemine dikkat çekerken bu ilişkilerin hızlandırılması konusunda heyetle fikir alışverişinde bulundular. Programda İŞKUR, KOSGEB, SGK ve Çalışma Genel Müdürlüğü yetkili ve uzmanları tarafından Türkiye’de istihdam arttırıcı politikalar ve teşvikler konusunda bilgi verildi, heyetle bu alandaki tecrübeler paylaşıldı.

Program sonunda ÇASGEM’de seminere dair değerlendirmelerde bulunuldu. Katılımcılara teşekkür belgesi verilerek program nihayete erdirildi.