Ülkemizde Eğitim Gören Misafir Öğrencilere EOSH Eğitimi Verildi

ÇASGEM’in Uluslararası Alanda Eğitim ve Tecrübe Aktarım Kapasitesinin Geliştirilmesi Projesi (ETAP) kapsamında, ülkemizde eğitim gören misafir öğrencilere yönelik yürütülen ve Merkezimizde 15-18 Ekim tarihlerinde GASAM işbirliği ile gerçekleştirilen “EOSH Eğitim Programı-İSG’nin Temelleri” konulu program sona erdi.

Proje kapsamında daha önce Sudan, Özbekistan gibi ülkelerin çalışma hayatında yer alan katılımcılarıyla gerçekleştirilen programlara benzer şekilde, kurumumuzun uluslararası misyonu gereği tecrübe aktarımını sağlamak amacıyla Afganistan, Pakistan, Hindistan, Bangladeş ve Burkina Fasolu öğrencilere eğitim uzmanlarımız tarafından iş sağlığı ve güvenliğinin esasları hakkında teorik ve uygulamalı eğitim verildi.

ÇASGEM’in ve projenin tanıtımı ile başlayan programın ilk gününde konuşan Merkez Başkanı Abdurrahim Şenocak, medeniyet coğrafyamızdaki dost ve kardeş ülkelerle çalışma ilişkileri alanında yürütülen etkinliklerin önemine değinerek, önümüzdeki günlerde bu gibi uluslararası faaliyetlerin artırılması amacıyla çalışma yürüttüklerini ifade etti.

TÜPRAŞ - Kırıkkale Rafinerisine düzenlenen teknik geziyle devam eden programda, rafineri yetkilileri tarafından iş sağlığı ve güvenliği uygulamaları hakkında brifing verildi ve tesis tanıtıldı.

Teorik ve uygulamalı faaliyetlerle süren programın son gününde Merkezimiz bünyesindeki EURODESK Türkiye masasının bilgilendirme etkinliği gerçekleştirildi ve öğrencilere katılım belgeleri törenle takdim edildi.