Türkiye Kimya Sektörüne Yönelik Kimyasal Tedarik Zinciri Güvenliği Eğitimi

23.05.2022

‘Kimyasal Tedarik Zinciri Güvenliği’ Eğitimi CRDF Global uzmanları ve Türk uzmanların katılımıyla, ücretsiz, çevrimiçi olarak gerçekleştiriliyor. Eğitime hem kamudan hem de özel sektörden ilgi gösterilmiştir.

 

Başkanlığımızca Türkiye genelinde kimyasalların neden olduğu kazaları önlemek, çalışanı, toplumu, çevreyi ve varlıkları korumak, kimyasal emniyet ve güvenlik konularında farkındalık oluşturmak, işyerlerinin ve kamu kurum ve kuruluşlarının kimyasal emniyet ve güvenlik konularında kapasite artırımına katkı sağlamak, kimyasalların barışçıl olmayan amaçlarla kullanılmasını önlemek ve kamu yararı oluşturmak amacıyla bu eğitimi destekledik.

 

Eğitimin kazanımlarına bakıldığında kimyasal tedarik zincirindeki riskler ile kimyasal emniyetin iyi uygulamaları hakkında bilgi sahibi olunması, kimyasal üreten ve/veya kullanan tesislerde siber emniyet protokollerinin oluşturulması, geliştirilmesi, müşteri tanıma ve inceleme teknikleri ve sektörler arası sürdürülebilir işbirliğinin sağlanması dikkat çekiyor.

FOTOĞRAFLAR

Fotoğrafların üzerine tıklayarak büyütebilir ve galeri içerisindeki diğer fotoğrafları görebilirsiniz.